הרחקת יונים בגובה

תיאור: היונה הביתית הינה סיפור הצלחה אבולוציוני שהתחיל לפני כ 30 מליון שנה כ"יונת הסלע האירופית" וממשיך עד היום עם יונת הבית שאנו מכירים אשר נפוצה בכל העולם כולו. אם בעבר יונת הסלע האירופית השתכנה על צוקים סילעיים עם מדפי מגן אזי כיום היא משתכנת בתוך העיר בכל פינה אפשרית כגון מסתורי כביסה, אדני חלונות, מרפסות, מרזבים, רעפים, חניונים ולמעשה בכל מקום אפשרי הנותן לה מסתור מפני אוייבים טבעיים כגון עופות דורסים או טורפים ושיהווה גם מחסה מפני הגשם. ריבוי המזון בעיר גרם לגידול האוכלוסין של היונים וכיום ניתן לראות להקות גדולות מאוד של יונים אשר עפות מעל ובין הבניינים בתוך העיר בעיקר בשעות הבוקר.

הרחקת יונים

מדוע אנו צריכים להרחיק יונים?
אותם אנשים חביבים אשר דואגים לפזר פירורי לחם ליונים המתקבצים סביבם מוסיפים נופך של חיים יפים וחן לתושבי המקום אולם האמת היא שאותם יונים גורמים לנו מטרד רציני וזאת בגלל הלשלשת החומצית שלהם אשר מזהמת את הסביבה הקרובה אלינו ופוגעת גם ברכושנו. הם נושאים עימן מחלות כגון דלקת קרום המוח וסלמונלה ובנוסף, היונים הם נשאי טפילים כגון כינים, פרעושים, קרציות וזיהומים פיטרתיים (histoplasmosis) שונים המהווים לנו סכנה מוחשית.

הרחקת יונים בגובה - שיטות

הרחקת יונים בגובה באמצעות דוקרנים
הצבת הדוקרנים באותם מקומות שבו היונים נעמדות ומפריעות לנו נועדה לגרום להם חוסר נוחות מהם ולגרום להם לחפש מקום אחר לקנן בו. שיטה זו נפוצה כיום בכל העולם בזכות היותה הומאנית לחלוטין וללא שום פגיעה ביונים עצמן. במבט ראשון נראה שהדוקרנים חדים אולם אין הדבר כך. היונים אינם נפגעות מדוקרנים אלו אלא רק נגרם להן אי נוחות וזאת מכיוון שהיונים אוהבות משטחים ישרים יחסית ואילו התקנת הדוקרנים האלו באותם המקומות תגרום להם חוסר יכולת לעמוד שם וכתוצאה מכך הם יחפשו מקום אחר שיהיה נוח יותר עבורן. בשוק ניתן למצוא מגוון סוגים של דוקרנים כאלו גם מפלסטיק וגם ממתכת ולא כולם יעילים באותה המידה. מנסיוננו, הדוקרנים מפלסטיק לא נותנים מענה איכותי לבעיה ואילו דוקרני מתכת יעילים יותר כאשר הסוג הטוב ביותר הוא W5 המורכב משתי שורות בכל צד ובנוסף יש גם דורן חמישי הממוקם בין שתי השורות.

סוג נוסף הוא הסליל המתכתי שמותחים אותו מקצה לקצה ("קפיץ מקפיץ") והוא רוטט כאשר היונים מנסות לעמוד עליו. יעילותו של סליל זה תלויה במיקום וברוחב המקום שבו אנו אמורים לתת הגנה נגד יונים וגם בצורת ואיכות ההתקנה אחרת היונים ימצאו דרכים להתגבר עליו תוך זמן קצר.

הרחקת יונים באמצעות דוקרנים
הרחקת יונים באמצעות רשת

הרחקת יונים בגובה בעזרת רשת
הרחקת יונים בגובה ממרחבים גדולים כגון מסתורי כביסה, פירים, מרפסות וכ"ו. אנו נשתמש ברשת כדי לסגור ו"לאטום" את אותו המרחב מפני היונים. שיטה זו הינה הומאנית לחלוטין ללא שום פגיעה ביונים כלל אלא רק מונעת מהם כניסה או מעבר ולכן היא נפוצה בכל הארץ. בשוק קיימים מספר סוגים של רשתות נגד יונים במגוון עוביים שונים אולם הדבר הכי חשוב בכולן הוא שהם חייבים לכלול הגנת UV כך שיחזיקו מעמד לאורך השנים אחרת הם יתייבשו וייקרעו.

הרחקת יונים בגובה בעזרת רשתות ניילון הקיימות במגוון עוביים בסביבות 0.5 מ"מ או אפילו 0.7 מ"מ והן דקות יחסית ושקופות לכן המראה נשאר אסטטי ויפה אולם לרוב אן אינן מחזיקות מעמד לאורך זמן והן נקרעות מהר.

הרחקת יונים בגובה בעזרת רשתות חבל המכילות הגנת UV ונמדדות לפי מספר הגידים שמרכיבים את החבל. ישנם חבלים דקים עם 9-12 גידים וישנם חבלים עבים עם 21 גידים שאמורות להיות חזקות יותר. בבואנו להרכיב את הרשת אנו צריכים לבחון את הסביבה ורק אז להחליט איזה סוג רשת מתאים לנו.

הרחקת יונים בעזרת דחליל או פסל
הרחקת יונים בגובה באמצעות פסלים של עופות דורסים או דחלילים הינה שיטה פשוטה וזולה יחסית שתוכלו ליישם בעצמכם. היונים שמזהות את הפסל כאוייב טיבעי מעדיפות להתרחק מהמקום ולמצוא מקום אחר פחות מאיים עבורן. החיסרון בשיטה זו הוא שעם הזמן היונים מבחינות שהפסל אינו זז ומפסיקות לחשוש ממנו לכן יש צורך להזיז את הפסל או הדחליל הזה מדי פעם. בשוק ניתן למצוא מגוון גדול של דחלילים כגון עופות דורסים, נחשים, חתולים וגם אנשים אולם הפסל הטוב ביותר מכולם הוא הפסל בצורת עורב ורצוי לשים יותר מפסל אחד. מקמו את הדחלילים בצורה שנראית לעין למרחוק ומידי פעם תשנו את הזווית ו/או את המיקום.

הרחקת יונים ע"י דחלילים
הרחקת יונים באולטרא סוניק

 הרחקת יונים בעזרת מכשירים אולטראסוניים
הרחקת יונים באמצעות צלילים אולטראסוניים המדמים צלילים של עופות דורסים הינה הומאנית לחלוטין ואינה פוגעת ביונים כלל ולכן היא נפוצה ומוכרת בעולם כולו. עופות דורסים הינם האוייב העיקרי של היונים ולכן בהשמעת צלילים אלו היונים עוזבות את המקום ולא ממהרות לשוב אליו. מגוון המכשירים האלו הינו רב ויקר מאוד לכן השימוש בו נועד בעיקר לגופים גדולים הממקמים אותו בשדות פתוחים או מרחבים גדולים כדי למנוע פגיעה ביבולים או שממקמים אותו בשדות תעופה כדי להרחיק אותם מהמטוסים בזמן המראה או נחיתה.

הרחקת יונים בעזרת אביזרים ביתיים פשוטים
הרחקת יונים באמצעות אביזרים ביתיים פשוטים הינה שיטה זולה יחסית שתוכלו ליישם בעצמכם. היונים בדרך כלל מפחדות מדברים שאינם מוכרים להם ובעיקר כשהם נוצצים ולכן אנו נוכל לתלות אביזרים נוצצים כגון דיסקים ישנים או סרטים רחבים ונוצצים או כל דבר אחר שיזוז וינצנץ.

הרחקת יונים

חשוב לציין שאנו, חברת סיטי הדברות, לא מדבירים יונים ולא פוגעים בהם לרעה בשום צורה ואופן אלא רק מרחיקים אותם.

סיטי הדברות מרחיקה יונים במקצועיות בעזרת ציוד מתקדם ואיכותי הכולל גם התקנת רשתות בגובה באמצעות סנפלינג.

הרחקת יונים בגובה

הדברת בתים

הדברת בניינים

הדברת בניני מגורים

הדברת מסעדות

הדברת חנויות

הדברת מפעלים

הדברת מוסדות

הדברת טרמיטים

הדברת פרעושים

הדברת קרציות

הדברת נמלים

הדברת תיקנים

התקשרו כעת
בחר גודל פונט
הפעל ניגודיות