הדברת קרציות

קרציות הכלב Rhipicephalus sanguineus נפוצות מאוד בארץ ופעילות בעיקר בחודשי הקיץ החמים. נהוג לחשוב שהקרציות מגיעות אלינו רק מכלבים אולם זה לא תמיד כך. קרציות יכולות להגיע אל ביתנו גם באמצעות חתולים, יונים, ציפורים וגם מכרסמים. קרצייה אחת יכולה להטיל עשרות ביצים ומהביצים בוקעים זחלים האורבים לפונדקאי – כלב או חתול וממהרים לטפס עליו כשהוא עובר בסביבה וכך להגיע אלינו הביתה. הקרציה אינה מכאיבה או מגרדת ויכולה להישאר זמן רב על הכלב מבלי שתורגש. האזורים החביבים על קרציות בכלבים הן אזור האוזניים, הצוואר, בתי השחי והסנטר.

הדברת קרציות

חשיבות הדברת קרציות

הקרציות על כלבים או חתולים מוצצות דם רב עד כדי אנמיה (חוסר דם). פגיעת קרציות בבני אדם עשויה להתבטא בפצעים על העור, גירודים ואיבוד דם. בנוסף עשויה הקרצייה להדביק את בני האדם במחלות שונות כגון קדחת הבהרות.

הסרת קרציות

ניתן להסיר קרציות מהכלב בקלות יחסית, אבל אין למעוך או לפוצץ אותה מכיוון שהקרצייה עלולה להכיל דם H עם מחלות.

הדברת קרציות אפקטיבית

עוד לפני שלב הדברת קרציות על ידי המדביר, אנו חייבים לשאוב היטב את מקומות המרבץ של חיית הבית שלנו כדי להרחיק עד כמה שניתן את ביצי הקרציות. בנוסף: חיות המחמד חייבות לעבור טיפול מונע נגד קרציות ביום ההדברה עצמו. כלומר, חיות המחמד שעברו טיפול יכנסו לבית רק לאחר שהבית עבר הדברת קרציות אפקטיבית הכוללת את כל שלבי גלגל החיים של הקרציות.

לסיכום

הדברת קרציות ומניעתם היא פעולה מורכבת המשלבת טיפול נגד קרציות בכלבים המשמשים כפונדקאי וגם גילוח/תספורת הכלב וכן טיפול בסביבה בה הן רובצות. וכמובן, גם הדברת קרציות אפקטיבית הכוללת את כל שלבי גילגול החיים של הקרצייה בעת ובעונה אחת שיעניקו לנו שקט מקרציות לתקופה ארוכה.

הדברת בתים

הדברת בניינים

הדברת בניני מגורים

הדברת מסעדות

הדברת חנויות

הדברת מפעלים

הדברת מוסדות

הדברת טרמיטים

הדברת פרעושים

הדברת קרציות

הדברת נמלים

הדברת תיקנים

התקשרו כעת
בחר גודל פונט
הפעל ניגודיות