הדברת נמלים באמצעות ג'ל

תיאור
הנמלים הם בין המזיקים הנפוצים ביותר בארץ ונוכל למצוא אותם במשקי בית, מסעדות, בתי חולים, משרדים, מחסנים, ומבנים אחרים שבם הם יכולים למצוא מזון ומים. אמנם לנמלים יש גם תפקיד חשוב בטבע אך לצערנו הן מהוות מטרד לא קטן. בעולם קיימים אלפי זנים של נמלים ובישראל נוכל למצוא על פי הערכות כ350 סוגים שונים של נמלים ורובם הגדול איננו מזיק כלל. הנמלים חיות במושבות גדולות מאוד ומנהלות "חיי חברה" במושבה סגורה ומלוכדת.

הדברת נמלים באמצעות ג'ל

בכל מושבת נמלים נמצאת המלכה או אפילו כמה מלכות שתפקידן העיקרי הוא הטלת ביצים ואילו שאר הנמלים דואגות להאכיל אותה ולטפל בה. מן הביצים שמטילה המלכה מתפתחות רימות קטנות שנראות כזחלים לבנים וחסרי רגליים. את הרימות מאכילה המלכה בשלב הראשוני ומאוחר יותר מאכילות ומטפלות בהן הפועלות הרבות בקן. הרימות האלו גדלות עד שהן מתגלמות לגולם, שממנו בוקעת הנמלה הפועלת שאנו מכירים וכך מתרבות הנמלים במושבה.

הדברת נמלים באמצעות ג'ל

ראשה של הפועלת גדול ומצויידת בלסתות חזקות מאוד. היא חסרת כנפיים ובטנה הקטנה מכילה מערכת מין בלתי מפותחת כך שאין לחשוש שכל אחת מהם תתרבה, הפועלות עוסקות כל חייהן בניקוי הקן, טיפול בוולדות ובמלכה, בחפירה והרחבת הקן ואיסוף מזון. אורך החיים של הפועלות הינו קצר וברוב המקרים היא חיה חודשים מועטים בלבד. בין הפועלות נוכל למצוא גם נמלים בעלות ראשים גדולות ולסתות ענקיות, נמלים אלו נקראות "חיילות" ועיקר תפקידן במושבה הוא להגן על קן הנמלים מפני אוייבים כגון טרמיטים וכ"ו.

הדברה עם ג'ל

הדברת נמלים בבית בעצמך
הדברת נמלים בבית באמצעות תרסיסים ביתיים שונים יכולה להוות פתרון נקודתי לטווח קצר אולם ברוב המקרים לא תחסל את הנגע עד תומו וזאת מכיוון שאם אנו רוצים "להעלים" את הקן כולו – אנו חייבים לחסל את המלכה ששוכנת עמוק בתוך הקן. חשוב להבין שכל עוד המלכה ממשיכה לחיות בתוך הקן היא תמשיך להטיל ביצים והנמלים ייתרבו שוב. לכן, רק כאשר נצליח לחסל את המלכה המטילה (חיסול של כל המלכות הנמצאות בתוך הבית) – תיפתור לנו הבעייה והנמלים ייעלמו לפרק זמן ארוך. הדברת נמלים באמצעות תרסיסים ביתיים שונים יעילה בעיקר לאותן הנמלים הנראות לעין אולם ברוב המקרים חומר ההדברה לא יגיע אל המלכה והנמלים יופיעו שוב. רצוי לציין גם שהתרסיסים הביתיים אינם בטוחים לחלוטין וראוי לנהוג איתם במשנה זהירות.

הדברה עם ג'ל

הדברת נמלים באמצעות ג'ל

הדברת נמלים באמצעות ג'ל על ידי מדביר מיומן תיעשה בכמה שלבים:
ניטור – השלב הראשון של הדברת נמלים באמצעות ג'ל הוא ניטור וזיהוי המזיק וזאת כדי לוודא שאכן מדובר בנמלים ולא בסוג אחר של מזיק כגון טרמיטים אשר דומים מאוד לנמלים אבל דורשים סוג אחר של הדברה אשר שונה לחלוטין מהדברה הסטנדרטית. בנוסף, גם לאחר שזיהינו שאכן מדובר בנמלים, אנו צריכים לוודא איזה סוג של נמלים אלו וזאת כדי להתאים את סוג ההדברה לנמלה הספציפית שאנו צריכים להדביר. ברוב המקרים הדברת נמלים בתוך הבית תבוצע אותו דבר לכל סוגי הנמלים מלבד סוג אחד של נמלים והוא "נמלת האש הקטנה" שעבורה אנו זקוקים לסוג הדברה שונה מהרגיל וחזק יותר.

הדברה עם בג'ל

זיהוי מקומות המסתור – השלב השני הוא לאתר ולזהות את פתחי הקן השונים של הנמלים וזאת כדי שנוכל לדעת היכן הם מסתתרים. כך אנו גם נדע היכן להניח את הפתיון המורעל ולקבל את התוצאות הטובות ביותר להדברת הנמלים. את מרבית הקינים אנו נמצא בעיקר באיזורים שבהם קל להם למצוא מזון כגון המטבח או פינת האוכל אולם גם בחדרי הילדים נמצא לפעמים נמלים באם הילדים נוהגים לנשנש שם אוכל או חטיפים מדי פעם.

כדי למצוא את הקן בעצמכם, אתם יכולים להניח כמות מזערית של פירורי לחם בכמה מקומות ולאחר שעה או שעתיים אתם תוכלו להבחין בשיירת הנמלים שהגיעה לפירורים האלו וכך תוכלו לעקוב אחריהם עד לפתח הקן או מקום החדירה שלהם מבחוץ אל תוך הבית.

שלב ההדברה – לאחר שזיהינו את סוג המזיק ואת פתחי הקינים אנו נעבור לשלב ההדברה עצמו. הדברת נמלים באמצעות ג'ל מתבצעת על ידי פיזור חומר רעיל בצורת ג'ל קרוב מאוד לפתחי הקן ובנוסף גם לתוך סדקים וחריצים באותו האיזור אשר סביר להניח שהן מהוות מסלול הליכה נוח למקורות המזון עבור הנמלים. ג'ל זה מכיל פרומון חזק מאוד אשר מושך אליו את הנמלים ומעודד אותם לאכול את הג'ל ולקחת אותו כמזון עבור המלכה. הרעל שבתוך הג'ל לא אמור לקטול אותם במהירות אלא בהשהייה כדי שיהיה להם מספיק זמן להכניסו לתוך הקן ושיגיע אל המלכה עצמה ותקטול אותה. החומרים בתוך הג'ל הזה אמנם רעילים לנמלים אולם בטוחים יחסית לדיירי הבית עצמו ולכן סוג זה של הדברה נחשב כהדברה ירוקה ובטוחה הרבה יותר מהדברה
רגילה. השימוש בג'ל תופס תאוצה בזכות יעילותו הרבה ובזכות בטיחותו הרבה לדיירי הבית וגם לחיות המחמד. הוא איננו מפוזר בכל הבית אלא רק באותן נקודות שזוהו כמקומות מסתור של נמלים ופעולתו נמשכת לאורך זמן.

שלב מניעה – להשלמת פעולת הדברת הנמלים לטווח ארוך, יש לאטום מקומות מסתור עבור הנמלים כגון חריצים וסדקים וכמובן לדאוג לניקיון הבית ולהימנע מלהשאיר עודפי מזון או אריזות פתוחות של מזון.

הדברת בתים

הדברת בניינים

הדברת בניני מגורים

הדברת מסעדות

הדברת חנויות

הדברת מפעלים

הדברת מוסדות

הדברת טרמיטים

הדברת פרעושים

הדברת קרציות

הדברת נמלים

הדברת תיקנים

התקשרו כעת
בחר גודל פונט
הפעל ניגודיות