הדברת חדקונית הדקל

תיאור: חדקונית הדקל האדומה הינה חיפושית בגודל של כ 3.5 סנטימטרים וצבעה אדום/חום עם כתמים שחורים בחצי העליון של הגוף. לחיפושית זו יש כושר תעופה מעולה של מעל 1 קילומטר שעוזר לה למצוא עצים נוספים וכך להתרבות ולהתפשט בכל האזור ולמעשה בכל הארץ.

חדקונית הדקל חייה את מרבית חייה בתוך העץ ולאחר ההזדווגות הנקבה מטילה 300-500 ביצים בעיקר בצמרת העץ ומקומות פגועים או גזומים כגון כפות הדקל הגזומות. כעבור מספר ימים הביצים בוקעות ויוצאים זחלים אשר ניזונים מליבת העץ עד להתגלמותן.

תהליך זה אורך כחודשיים שבמהלכו הזחלים מתנשלים מספר פעמים עד לשלב ההתגלמות שבו הזחלים יוצרים סביבם פקעת צפופה מסיבי העץ. ההתגלמות של הזחלים אורכת כ 20 יום והיא נעשית לרוב בתוך מחילות בתוך העץ או בבסיסי הכפות אולם היא אפשרית גם באדמה בצמידות לעץ.

חדקונית הדקל האדומה הינה אחד מהמזיקים הקשים ביותר של עצי הדקל בארצנו ובעולם כולו והיא פוגעת לרוב בסוג הדקל שנקרא "דקל קנרי" אולם הוא יימצא גם בדקל התמר, דקל וושינגטוניה וגם סוגים אחרים של דקלים. הפגיעה בעץ נוצרת כאשר הזחלים של חדקונית הדקל מכרסמים את הליבה של כותרת העץ וגם בתוך הגזע עצמו עד כדי גרימת נזק רב ולמותו של העץ כולו.

את תחילת הנזק של חדקונית הדקל האדומה ניתן לראות בכותרי העצים כאשר הגדילה שלהם איננה ישרה וסימטרית או כאשר כותרת העץ נראית "מיובשת" ועלי הדקל נראים כאילו שהם "נופלים" בזווית חדה כלפי מטה.
ניתן גם למשוך כפות מיובשות של עץ הדקל עד לניתוקן מהעץ כדי לגלות גלמים וחיפושיות הנמצאות לרות בבסיסי הכפות המיובשות והפגועות.

הדברת חדקונית הדקל תיעשה לרוב על ידי הגמעת חומרי הדברה בכותרת העץ פעמיים לפחות וזאת בהפרש של כמה חודשים בין הטיפולים עד להבראה מוחלטת.

נואשים לפתרון? מחפשים לבצע הדברה יעילה לחדקונית הדקל?.... 

התשובה נמצאת בהישג יד ובלחיצה אחת קטנה - חברת סיטי הדברות מבצעת הדברת חדקונית הדקל בצורה אפקטיבית ויעילה.

התמחות מיוחדת של הדברת עצי דקל בכל אזור המרכז והסביבה. אנו מכירים היטב את האויב מולו אנו מתמודדים ויודעים באלו כלים לחסל את המפגע. חדקונית הדקל עוברת אצלנו הדברה מקצועית וממוקדת כך שאפשר להתפטר מהם אחת ולתמיד. אנו מבטיחים אחריות מלאה על תוצאות העבודה שלנו.

הדברת בתים

הדברת בניינים

הדברת בניני מגורים

הדברת מסעדות

הדברת חנויות

הדברת מפעלים

הדברת מוסדות

הדברת טרמיטים

הדברת פרעושים

הדברת קרציות

הדברת נמלים

הדברת תיקנים

התקשרו כעת
בחר גודל פונט
הפעל ניגודיות