הדברת נמלת האש

הדברת נמלת האש - תיאור: נמלת האש הקטנה הינה בגודל של עד כ 2מ"מ ואילו המלכה היא באורך של כ 5מ"מ. שמה של הנמלה נובע מצבע הגוף הכתום אדמדם שלה שזהו סימן ההיכר העיקרי והבולט של נמלה זו. נמלת האש הקטנה הגיעה אלינו מדרום אמריקה הרחוקה באמצעות משלוח של עצים נגועים וזוהו לראשונה בשנת 2005 בעמק הירדן. נמלת האש הקטנה הינה זן פולש שהגיע לארצנו ואשר מזיק ביותר לאדם ולסביבה. האיחוד הבינלאומי לשמירה על הטבע כלל אותה ברשימת מאה המינים הפולשים הגרועים ביותר בכל העולם והסכנה כמו גם הנזקים שלה הן רבות וקשות. הגורם העיקרי להתפשטות הנמלה בארץ הוא הסחר בעצים ונעשה באמצעות שינועם של מוצרי עץ כגון שבבי עץ, עצים לצורך הסקה, עצי בניה וכ"ו. גורם נוסף
המשפיע על התפשטות נמלת האש הוא המשתלות השונות הפזורות ברחבי הארץ ושבהן אנו רוכשים עציצים או אדניות.
קצב ההתפשטות של נמלת האש הקטנה הינו מהיר ביותר ואם בשנת 2005 הן זוהו לראשונה בעמק הירן אזי כיום מוקדי הנגיעות שלהן הינו רב ביתר ומכסה שטחים נרחבים בכל הארץ. בשנת 2006 המשרד להגנת הסביבה ביחד עם משרד החקלאות ומשרד הבריאות הקימו צוות משותף כדי לבחון את האפשרויות להכחיד את נמלת האש הקטנה בישראל ותכנית פעולה של צוות זה אכן גובשה ומיושמת כיום ברחבי הארץ בסיועה של אוניברסיטת תל-אביב. קובץ הנחיות לטיפול עבור נמלת האש ניתן למצוא כאן

הדברת נמלת האש
הדברת נמלת האש

הנזק לאדם ולסביבה: נמלת האש הקטנה תימצא לרוב בגינות אולם היא יכולה להמצא גם בתוך הבית בחיפושיה אחר מקומות קרירים ולחים או מציאת מזון ומים. הנזק העיקרי לאדם מתבטא מעקיצה כואבת ואפילו כואבת מאוד הנמשך כמה שעות ולעתים גם כמה ימים. אנשים אשר רגישים לעקיצות יפתחו תגובות חמורות יותר וייצטרכו לגשת לחדר מיון לקבלת טיפול מיידי. סימן העקיצה ייראה כמו שלפוחית של כוויה על העור והיא תמשך מספר שעות או ימים ספורים עד להיעלמותה. במקרה של עקיצה, אפשר לשכך את הכאב ואת תחושת הצריבה על ידי מריחת משחה נגד עקיצות וקירור המקום. בנוסף, חיטוי מקום העקיצה ימנע זיהום עתידי. גם חיות המחמד שלנו חשופות לפגיעתן של נמלים אלו והבעייה תחמיר עוד יותר במקרה של עקיצה בעין שבו יש סכנה לפגיעה בקרנית העין ואיבוד הראייה עצמה.
בארצנו יש מגוון גדול של נמלים שלהם יש תפקיד חשוב בטבע, הן אוכלות שיירים של חומרים אורגניים כגון פגרים, צמחייה שמתה והתרקבה וכ"ו. הן מאווררות את הקרקע ומאפשרות אספקה של חומרי הזנה לצמחים השונים. הן מגנות על עצים מפני מזיקים ועוד ובכך הן מהוות מרכיב משמעותי בשרשת המזון בטבע. חשיבותן של הנמלים למאזן האקולגי הוא חשוב מאוד אלא מה, נמלת האש הקטנה ידועה כמחסלת סידרתית של נמלים אחרות ובאיזורים שבהן היא נמצאת אנו נמצא רק אותן בלבד וזהו נזק אקולוגי עצום לסביבה שלנו.

איתור וניטור
לפני שלב הדברת נמלת האש הקטנה אנו אמורים לנטר ולזהות את המזיק וזאת כדי לבצע הדברה נכונה ויעילה לסוג המזיק המטריד. עקב גודלה הקטן והזעיר של נמלת האש הקטנה אנו נתקשה לראות אותן ולכן השיטה הטובה ביותר היא להכין מלכודות פשוטות בעזרת מקלות קטנים כמו של ארטיק או אחרים. יש לטבול את המקלות האלו במשהוא מתוק כגון דבש או ריבה ואז לנעוץ את המקלות באדמה כאשר החלק המרוח יבלוט החוצה. לאחר יום או יומיים אנו יכולים לגשת לאותם המקלות ולבחון אילו סוגי נמלים הגיעו אליו. במידה ואתם עושים זאת בעצמכם וקשה לכם לזהות, אתם יכולים להכניס את המקלות עם הנמלים עליו לתוך ניילון סגור או אטום ולהעביר אלנו או לכל מדביר אחר לזיהוי ואיבחון.

הדברת נמלת האש

הדברה
הדברת נמלת האש הקטנה מחוץ לבית נעשית באמצעות פתיונות רעילים בצורת גרגרים ואשר מיועדים לפגוע ולהדביר את נמלת האש הקטנה. יש לשים לב לסוג הרעל בפיתיון מכיוון שלא כל סוג מתאים לקטילה של נמלה זו. זהו פיתיון רעיל עם השהייה מכיוון שהוא אמור להיאסף על ידי הפועלות אשר יכניסו אותו אל תוך הקן ובכך ירעילו את המלכה וגם את יתר הדיירים בקן. רק עם חיסול המלכה אנו נוכל לומר שפתרנו את הבעייה.

הדברת נמלת האש - מחיר

בביצוע הדברת נמלת האש מחיר ההדברה משוכלל לפי מספר גורמים בדיוק כמו הדברת נמלים סטנדרטית: גודל הגינה שצריכה לעבור טיפול הדברה. רמת הנגיעות בגינה, סוג החומר שבו מבצעים את ההדברה, משך האחריות, האפשרות של טיפול נוסף במסגרת האחריות ועוד. בהזמנה של הדברת נמלת האש מחיר ההדברה הינו חשוב אולם חשוב יותר שהמבצע יהיה מוסמך ואמין ושיהיה זמין במקרה והבעיה לא נפתרה ונדרש טיפול נוסף.

נואשים לפתרון? מחפשים הדברת נמלת האש? התשובה נמצאת בהשג יד ובלחיצה אחת קטנה - חברת סיטי הדברות מבצעת הדברת נמלת האש בצורה אפקטיבית ויעילה. התמחות מיוחדת של הדברת נמלת האש בכל איזור המרכז והסביבה. אנו מכירים היטב את האויב מולו אנו מתמודדים ויודעים באלו כלים להתגונן מול המפגע. נמלת האש עוברת אצלנו הדברה מקצועית וממוקדת כך שאפשר להתפטר ממנו ולזכות לתנאי חיים טובים באמת. אנו מבטיחים אחריות מלאה על תוצאות העבודה שלנו.

הדברת בתים

הדברת בניינים

הדברת בניני מגורים

הדברת מסעדות

הדברת חנויות

הדברת מפעלים

הדברת מוסדות

הדברת טרמיטים

הדברת פרעושים

הדברת קרציות

הדברת נמלים

הדברת תיקנים

התקשרו כעת
בחר גודל פונט
הפעל ניגודיות