הדברת חפרפרות

תיאור: כאשר מזמינים אצלנו הדברת חפרפרות אנו מתקנים ואומרים שאנו מספקים הדברת חולדים מכיוון שבארצנו אין חפרפרות כלל אלא רק חולדים אולם למען אותם אלו שהגיעו לדף זה אנו נמשיך לכנות אותם "חפרפרות". החולד הינו ממשפחת המכרסמים והוא חיה צמחונית הניזונה בעיקר מצמחים, ירקות, שורשים ופקעות למיניהן. הוא חי מתחת לפני האדמה וחסר חוש ראיה למעט הבדלים שבין חושך לאור לכן הוא  חי את רוב ימי חייו בתוך מחילות שהוא חופר בעזרת שתי רגליו הקדמיות וממעט לצאת החוצה אל האור. בדרך כלל,  משפחה של חפרפרות תתמקם במחילות תת קרקעיות בעומק של כ 20-40 ס"מ עם מסדרונות ברדיוס של כמה עשרות מטרים  וסימן ההיכר שלהם הוא תלולית או מספר תלוליות עפר בגינה שלכם. מדביר המבצע הדברת חפרפרות צריך לקחת בחשבון את אורך המחילות ולדעת שהן יכולות להגיע עד מעבר לגדר וכוללים גם את השטח של השכנים.

הנזקים של החפרפרות הן:

הדברת חפרפרות

1. בעיה אסטטית - לאלו שיש גינות פרטיות (וגם בגינות ציבוריות כמובן) אנו נראה תלוליות עפר גדולות שמכערות את פני שטח הגינה. החולדים חופרים מספר גדול של פתחים ובכך הם פוגעים במראה הגינה.

2. נזק לצמחים - מכיוון שהחולד הוא חיה צמחונית הוא מחסל את הצמחים ברחבי הטריטוריה שלו ואם מדובר על גידולים חקלאיים אז הנזק יהיה עצום.

3. פגיעה בצנרת - החולדים חופרים מחילות עפר בדרך כלל אולם אם הם ייתקלו בצינורות או כבלים המפריעים להם בדרכם הם יינגסו בהם תוך כדי גרימת נזק.

4. מחלות - החולדים יכולים להעביר לנו מחלות שונות באמצעות ההפרשות שלהם או על ידי נשיכה.

הדברת חפרפרות באמצעות מלכודת

ישנם כמה סוגים של מלכודות קפיץ ייעודיים לחפרפרות. את המלכודות האלו אנו מציבים בפתחים של המחילות ומכסים בעדינות בעפר. החפרפרת שמזהה את הפתח החסום, תגיע כדי לפתוח אותו מחדש ואז יילכד על ידי המלכודת קפיץ. את המלכודות האלו אנו נבדוק כעבור יומיים ואם לא הצלחנו ללכוד בעזרתם את החפרפרת אז נעביר אותם לתלוליות אחרות. במידה ותפסנו את החפרפרת והיא עדיין חיה - יש להיזהר ממנה מאוד מכיוון שהיא תוקפנית מאוד ותנסה לנשוך אותנו בחוזקה. בביצוע הדברת חפרפרות בעזרת מלכודות קפיץ כאלו יש להיזהר מאוד בתפעולן מכיוון שאפשר בקלות רבה להיפגע באצבעות.

מלכודת לחפרפרות

הדברת חפרפרות באמצעות רעלים

זוהי למעשה הדרך הכי יעילה והכי מהירה כדי להיפטר מהמזיק הזה. ישנם כמה סוגים של רעלים שניתן להשתמש בהם חלקם בצורה של מזון מורעל וחלקם בצורה של אבקה. היישום של שני סוגי רעלים אלו הוא לדחוף אותם אל תוך המחילה ולכסות היטב את הפתח ורצוי להיות מנוסים ומיומנים בהחדרת הרעל לתוך המחילה שאיתרנו את מיקומה קודם לכן וזאת כדי שהחפרפרת תגיע לגרגירי הרעל ותאכל אותם. לא כל שיטה של הדברת חפרפרות מאושרת על ידי משרד החקלאות וכיום נפוצה יותר השיטה של שימוש ברעלים מגורענים אנטיקואגלנטים הפועלים בהשהיה של כשבועיים עד לקטילתו של החפרפרת. ביצוע הדברת חפרפרות בעזרת רעלים אלו והשימוש בהם הינו מסוכן ומחייב התערבות של מדביר מוסמך מכיוון ששימוש לא נכון בהם יכול לפגוע בסביבה הקרובה שלנו בין אם אלו ציפורים שהצליחו להגיע לפיתיון המורעל או חלילה חיות הבית שלנו.

הדברת חפרפרות אלקטרונית

בשוק ניתן למצוא מכשירים אלקטרוניים סולריים אשר מרעידים את הקרקע וגורמים לו אי נחת באופן רציף וממושך עד אשר הוא מתייאש ועוזב את הגינה.  יעילותם של מכשירים למיטב ידיעתי (ואני אומר זאת בעדינות...) לא הוכיחה את עצמה כנדרש ואינה מרחיקה אותם באמת מהגינה. מכשירים אלו מכסים שטח קטן יחסית וכדי שהם יורגשו בשטח הגינה שלכם אתם לא תוכלו להסתפק במכשיר אחד בלבד אלא בכמות רבה יותר של מכשירים כאלו.

הדברת חפרפרות מכאנית

שיטה ישנה מאוד להדברת חפרפרות בגינה שלכם היא לקחת צינור מים ולהציף את המחילה שלהם. שיטה זו יעילה במידה מסוימת ותבריח אותם החוצה מתוך המחילה אולם בהרבה מיקרים הם חוזרים ואז תיאלצו לעשות זאת שוב. אפשרות נוספת ויקרה יותר היא להטמין בתוך האדמה רשת מתכתית מסביב לגדר של הגינה. הרשת הזו אמורה להיות מגולוונת, בעלת חורים קטנים ובעומק של מעל חצי מטר לפחות כך שיהווה מחסום פיזי לאותם מזיקים.

נואשים לפתרון? מחפשים הדברת חפרפרות? התשובה נמצאת בהישג יד ובלחיצה אחת קטנה - חברת סיטי הדברות מבצעת הדברת חפרפרות אפקטיבית ויעילה בכל אזור המרכז והסביבה. אנו מכירים היטב את האויב מולו אנו מתמודדים ויודעים באלו כלים לחסל את המפגע. החפרפרות עוברות אצלנו הדברה מקצועית וממוקדת כך שאפשר להתפטר מהם אחת ולתמיד ולזכות לגינה יפה ומטופחת כפי שצריך באמת. אנו מבטיחים אחריות מלאה על תוצאות העבודה שלנו.

הדברת בתים

הדברת בניינים

הדברת בניני מגורים

הדברת מסעדות

הדברת חנויות

הדברת מפעלים

הדברת מוסדות

הדברת טרמיטים

הדברת פרעושים

הדברת קרציות

הדברת נמלים

הדברת תיקנים

התקשרו כעת